Kına Organizasyonu

Kına gecesi, bütün kültürler de farklı olarak yapılsa da gelinin baba evindeki son gecesini tasvir eder. Geçmiş yıllarda bu gece, hüzünlü ağıtlarla geçse de günümüzde daha çok yerini eğlenceye bırakıyor. Bu gecenin olmazsa olmazlarından bir ise her yöreye özgü kıyafetlerdir. Her kültürün kendine özgü kına gecesi kıyafeti vardır. Bu gecede bir de gelinin arkadaşları ön planda yer alır. Nedimeler olarak adlandırılan bu arkadaşlar gelin ile beraber benzer özellikte kıyafetler seçerler. Kına organizasyon edilmesi ise, bütün gelenek ve göreneklerinize uygun olarak bu gecenin hazırlanması ile oluşur.

Eğlencenin yapılacağı kına salonu, kına elbiseleri, kına malzemeleri, eğlenceler ve gösteriler, dilerseniz animasyonlar gibi her detay kına organizasyonuna girer.

Kına organizasyonunda neler yapılabilir?

Kına gecelerinin olmazsa olmazlarından olan davullu zurnalı eğlenceler, günümüzde en çok gördüğümüz görseller biridir. Kültürlere göre animasyonların farklılık gösterdiğini de düşünecek olursak genel anlamda damadın davulla sahneye girmesi bir tür eskilerden gelen adetlerdendir. Damat eğlence için geldiğini bu gösteride hatırlatır iken, gelin ve arkadaşları ise ellerinde mumlarla, hüzünlü bir giriş yaparlar. Kına tepsisi, gelin ve damadın etrafında döndürülür, daha sonra geleneklere uygun bir şekilde kına yakılır.

Bir diğer gösterilerden biri ise, gelinin; içi şeker, bozuk para gibi bereketi andıran malzemelerle dolu bir testiyle damadın etrafında dönerek oynamasıdır. Biraz sonra gelin, damadın ayaklarının önünde testiyi kırar ve bereketi getirdiğini gösterir. Daha eğlenceli seçenekler isteyenler için, gelin ve arkadaşlarının hazırlayacağı gösteriler sergilenebilir. Veya organizasyon şirketinden yörenize göre bir dans grubu talep edebilirsiniz. Kına organizasyon firmaları her talebe uygun seçenekler sunabilmektedir.

Ankara'da kına organizasyonu yaptırmak pahalı mı?

Kına organizasyonu yaptırmak aslında seçeceğiniz kriterlerle fiyat seçeneği de değişiyor. Ve ankara kına organizasyon firmaları paket olarak isteyenlere sunuyor. Kına salonu, istediğiniz içerikler, çekimler ya da misafirlerinize sağlayacağınız seçeneklere göre fiyat aralığı değişim gösteriyor. Ayrıca ankara kına salonları seçeneklerinde her tür de her farklılıkta veya her maddi imkana göre paketler mevcut. Gelenek ve göreneklerinize göre yöresel bir şölen isteyebilir, kına elbiseleri ve gereken bütün ihtiyaçları temin edebilen bir paket seçebilir ya da görsel animasyonlar, eğlenceler içeren içeriklerle dolu organizasyonlar seçebilirsiniz. Seçtiğiniz organizasyon paketine, istediğiniz içeriklere göre de fiyat değişiyor.© 2017 Cevahir Wedding Ankara Düğün Nikah Balo Salonu. Tüm Hakları Saklıdır.