Nikah Organizasyonu

Hayatınızın en mutlu anlarını yaşayacağınız yer belki de bir nikah salonu olacaktır. Hayallerinizi süsleyen, beyaz gelinlik ve şık bir damatlık içerisinde hayaller kurduğunuz o yer, aynı zamanda konuklarınızla bir arada olacağınız, şık bir mekan olmalıdır. Mutlaka her genç, "evet" diyeceği o anın yaşanacağı yerin hayalini kurmuştur.

Bu büyülü anı yaşamadan önce nikah organizasyon ile ilgili hizmet veren yerlerden hizmet alabileceğiniz gibi, bütün organizasyonu kendiniz de yapabilirsiniz. Seçimleriniz esnasında, önceliklerinizi belirlemeniz önemlidir. Eğer ki davetli sayınızı biliyorsanız, o zaman nikah salonu seçimi sizin için daha kolay olacaktır çünkü büyüklüğünü buna göre değerlendirebilirsiniz. Ancak, ne kadar davetli olacağını kestiremiyorsanız, o zaman ortalama kişi kapasiteli bir salonla da anlaşabilirsiniz.

Nasıl seçeceğim?

Bazı illerde, özellikle İstanbul, İzmir, ankara gibi büyük şehirlerde düğün sezonu dönemlerinde doluluk olabilmektedir. Bu yüzden nikah organizasyon sürecinde en öncelikli yapacağınız şey nikah salonu için rezervasyonu yaptırmaktır. Eğer geç kalırsanız, düşündüğünüz zaman içerisinde hayalini kurduğunuz nikah salonu müsait olmayabilir ve siz de başka tarihleri veya başka mekanları düşünmek durumunda kalabilirsiniz. Bugünü oldukça baştan organize etmiş ve hayal etmiş kişiler için bu pek de güzel bir durum olmaz. Eğer bir yaz mevsiminde, tam sezonunda nikah salonu kiralamayı düşünüyorsanız eğer, o zaman mutlaka sezon başlamadan bu hazırlıkları tamamlamanız sizin faydanıza olacaktır. Unutmayın ki kişiler kış sezonundan hazırlıklara başlamaktadırlar ve bu yüzden özellikle hafta sonlarına ait günler çabucak tükenmektedir.

Nikah salonu ne zaman seçilir?

Nikah salonu seçimi yaptığınız zamanlarda dikkat etmeniz gereken başka konular da vardır. Eğer ki nikahınız böyle bir salonda kıyılacaksa, o zaman mutlaka salonda yeterli teknolojik ekipman var mı bilmeniz gerekmektedir. Son zamanlarda, gelinler ve damatlar arasında oldukça yaygın olan trendlerden biri de fotoğraflarından oluşan slaytlar ve bazı gösterileri misafirleriyle paylaşmaktır. Bunun için ise salonda mutlaka projeksiyon veya buna benzer bir sistem olması gerekir. İstanbul, ankara gibi çoğu şehirde bulunan nikah salonlarında bu sistem mutlaka bulunsa da, yine de böyle bir planınız varsa mutlaka salon yetkililerine bu konuyla ilgili bilgi danışınız. © 2017 Cevahir Wedding Ankara Düğün Nikah Balo Salonu. Tüm Hakları Saklıdır.